Наслов:

ВРАЌАЊЕ ВО ВЕЧНОСТА

кон концертот на ал ди меола

Издадено на: 28.10.1997
Автор: Ѕ. Георгиевски
Периодика: Нова Македонија
Број: 18222 | Страна: 10

Забелешка:
Кон концертот на Ал ди Меола

Клучни зборови:
1997 Ал Ди Меола Ѕвездан Георгиевски Скопски џез фестивал

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат