Наслов:

БОИТЕ НА МУЗИКАТА

кон настапите на ендрју хјуз, ричард абрамс и грег бендиан

Издадено на: 21.10.1997
Автор: Ѕ. Георгиевски
Периодика: Нова Македонија
Број: 18216 | Страна: 10

Забелешка:
Кон настапите на Ендрју Хил, Ричард Абрамс и Грег Беидиан

Клучни зборови:
1997 Грег Бендиан Ендрју Хил Ѕвездан Георгиевски Ричард Абрамс Скопски џез фестивал

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат