Наслов:

КОГА СОНОТ СТАНУВА СТВАРНОСТ

БЕТИ КАРТЕР ЕБИ ЛИНКОЛН И КАРМЕН ЛЕНДИ ВО ЊУЈОРК

Издадено на: 03.04.1993
Автор: Велибор Педевски
Периодика: Нова Македонија
Број: 16593 | Страна: 19


Клучни зборови:
1993 Бети Картер Велибор Педевски Еби Линколн Кармен Ленди осврт џез музика

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат