Наслов:

ОД КОЊ НА МАГАРЕ

КОНЦЕРТ НА ЕКАТЕРИНА ВЕЛИКА ВО БЕЛГРАД

Издадено на: 01.05.1992
Автор: Велибор Педевски
Периодика: Нова Македонија
Број: 16262 | Страна: 11


Клучни зборови:
1992 Велибор Педевски Екатерина Велика Концерт осврт

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат