Наслов:

ВО ПОТРАГА ПО ИСПОЛНУВАЧКИ ИДЕНТИТЕТ

ЗА ПИЈАНИЗМОТ НА МАРИЈА СТРЕЗОВА

Издадено на: 23.02.1990
Автор: Владо Чучков
Периодика: Вечер
Број: 8261 | Страна: 11

Програма:
Концерт за пијано од Бетовен, Соната бр. 1 од Брамс, Соната бр. 7 од Прокофјев и 6 музички моменти оп. 16 од Рахмањинов.
Учесници:
Марија Стрезова - пијано

Клучни зборови:
1990 6 музички моменти оп. 16 Бетовен Брамс Владо Чучков Концерт за пијано Марија Стрезова Прокофјев Рахмањинов Соната бр. 1 Соната бр. 7

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат