Наслов:

НА ПОЛОВИНА ПАТ

РОК ХЕПЕНИНГ ВО СКОПЈЕ

Издадено на: 28.06.1987
Автор: Велибор Педевски
Периодика: Нова Македонија
Број: 14522 | Страна: 13

Забелешка:
настапи на Леб и сол, Шик, Кора, Електрични оргазам, Александар Македонски и др.

Клучни зборови:
1987 Александар Македонски Бајага Бјело дугме Велибор Педевски Екатерина Велика Електрични оргазам Зијан Кора Леб и сол Масимо Савиќ Мизар Плави оркестар Рибља чорба Шик

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат