Наслов:

НА ВИСОКО РАМНИШТЕ

КОН КОНЦЕРТОТ НА КСЕНИЈА ЈАНКОВИЌ-ВИОЛОНЧЕЛО ВО ПИЈАНО ПРИДРУЖБА НА НАДА КЕЦМАН

Издадено на: 20.08.1986
Автор: Горјан Коруновски
Периодика: Нова Македонија
Број: 14216 | Страна: 9

Програма:
Соната за виолончело и пијано од Клод Дебиси, Шест народни танци од Мануел де Фаља и Соната оп. 7 од Рихард Штраус.
Учесници:
Ксенија Јанковиќ - виолончело; пијано придружба: Нада Кецман

Клучни зборови:
1986 Горјан Коруновски Клод Дебиси Ксенија Јанковиќ Мануел де Фаља Нада Кецман Охридско лето Рихард Штраус Соната за виолончело и пијано Соната оп. 7 Шест народни танци

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат