Наслов:

КОЛЕКЦИЈА ЗА СЛАДОКУСЦИ


Издадено на: 02.12.1984
Автор: Н.Н.
Периодика: Нова Македонија
Број: 13601 | Страна: 8

Забелешка:
плочи

Клучни зборови:
1984 Арета Армстронг Бејзи Блеки Брубек Гарнер Гудмен Дејвис Елингтон Југотон Мингус Ори плочи џез музика

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат