Наслов:

ПРЕПОЛН САЛОН


Издадено на: 03.03.1979
Автор: Владо Чучков
Периодика: Вечер
Број: 4876 | Страна: 10

Програма:
Шпанска суита од Сен-Санс и дела од Албениц, Поче (Мексиканка соната) и Велтон (Пет багатели).
Учесници:
Марио Белтран дел Рио - гитара, Мексико
Забелешка:
03,4.03.1979

Клучни зборови:
1979 Албениц Велтон Владо Чучков Марио Белтран дел Рио Мексиканка соната Пет багатели Поче Сен-Санс Шпанска суита

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат