Наслов:

АНСАМБЛИ И СОЛИСТИ СО ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ – Одгласи за „Струшка музичка есен-77“


Издадено на: 25.10.1977
Автор: Миле Маневски
Периодика: Нова Македонија
Број: 11049 | Страна: 10


Клучни зборови:
1977 Герхард Хафнер Киро Давидовски Миле Маневски Никола Атанасов Струшка музичка есен Урсула Линенлике Хајнц Хајнрикс Хор на РТВ Скопје

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат