Наслов:

ВКУСНО И БЕСПРЕКОРНО


Издадено на: 11.08.1977
Автор: Владо Чучков
Периодика: Вечер
Број: 4396 | Страна: 13

Програма:
Прелудиум, корал и фуга од Цезар Франк, Сонатина од Равел и дела од Сен-Санс и Дебиси.
Учесници:
Ани Д'Арко - пијано, Франција

Клучни зборови:
1977 Ани Д'Арко Владо Чучков Дебиси корал и фуга Охридско лето Прелудиум Равел Сен-Санс Сонатина Цезар Франк

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат