Наслов:

РАБОТНИОТ ЧОВЕК СУБЈЕКТ И ВО УМЕТНИЧКАТА МУЗИКА


Издадено на: 26.10.1976
Автор: М.М
Периодика: Нова Македонија
Број: 10691 | Страна: 8


Клучни зборови:
1976 Младен Позајиќ оркестар Струшка музичка есен Томе Момировски Франциска Ишпан хор

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат