Наслов:

АВАНГАРДНАТА МУЗИКА УМРЕЛА ПРЕД ДА СЕ РОДИ


Издадено на: 23.08.1972
Автор: Љубен Баткоски
Периодика: Нова Македонија
Број: 9191 | Страна: 9


Клучни зборови:
1972 Алдо Чиколини Баткоски Охридско лето

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат