Наслов:

„ЛОС ПАРАГВАЈОС“- ПОФАЛБИ, ЗАМЕРКИ, РАЗОЧАРУВАЊА


Издадено на: 02.08.1965
Автор: Ѓоко Георгиев
Периодика: Нова Македонија
Број: 6751 | Страна: 4

Програма:
Шпанска и португалска музика
Учесници:
Група „Лос Парагвајос“

Клучни зборови:
1965 Ѓоко Георгиев Лос Парагвајос Луис Алберто дел Парана португалска музика шпанска музика

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат