Наслов:

НА РАБОТ ОД ЕДНА МУЗИЧКА АНАЛИЗА


Издадено на: 23.02.1965
Автор: Ѓоко Георгиев
Периодика: Нова Македонија
Број: 6594 | Страна: 4


Клучни зборови:
1965 Анастасија Божикова Благој Николовски Дел Монако Ди Стефано Ѓоко Георгиев Зина Креља Метроном Неапол Скопска опера

Оригинален извадок:
  Притиснете на иконата
за поголем формат