Наслов:

ДАЛИ „ЗАГРЕБ“ СТАГНИРА


Издадено на: 14.01.1965
Автор: Ѓоко Георгиев
Периодика: Нова Македонија
Број: 6554 | Страна: 4


Клучни зборови:
1965 Алфонс Вучер Бети Ружиќ Ѓоко Георгиев Загреб Зафир Хаџиманов Марко Бољуни Стјепан Станиќ Тереза Кесовија

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат