Наслов:

ЉУБОМИР БРАНЃОЛИЦА: „ДВА НОВИ БАЛЕТА“


Издадено на: 14.04.1963
Автор: К.Г.
Периодика: Нова Македонија
Број: 5923 | Страна: 7


Клучни зборови:
1963 Аболиција балети Љубомир Бранѓолица Пат

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат