Наслов:

ДВА ЏЕЗ СИМБОЛА: ОСКАР ПИТЕРСОН И ЕЛА ФИЦЏЕРАЛД : ПО ПОВОД КОНЦЕРТОТ ВО БЕЛГРАД НА 21 ФЕВРУАРИ


Издадено на: 24.02.1961
Автор: Ѓоко Георгиев
Периодика: Нова Македонија
Број: 5153 | Страна: 4

Програма:
Џез музика
Учесници:
Ела Фицџералд - вокал, Оскар Питерсон - пијано, Реј Браун - контрабас, Ед Тигпен - тапани

Клучни зборови:
Ѓоко Георгиев Ед Тигпен Ела Фицџералд Оскар Питерсон Реј Браун

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат