Наслов:

НЕГРИЖА ОКОЛУ НЕГУВАЊЕТО И НАБАВУВАЊЕТО НА КЛАВИРИТЕ


Издадено на: 22.08.1957
Автор: Бранко Каракаш
Периодика: Нова Македонија
Број: 4033 | Страна: 4


Клучни зборови:
1957 Бранко Каракаш Дом на ЈНА Концертна дирекција на НРМ Скопски народен театар

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат