Наслов:

МУЗИКАТА ВО „ФРОСИНА“


Издадено на: 14.12.1952
Автор: Васил Ќортошев
Периодика: Нова Македонија
Број: 2497 | Страна: 6


Клучни зборови:
1952 Васил Ќортошев Владо Малевски Воислав Нановиќ Ноќ на езеро Трајко Прокопиев Фросина

Оригинален извадок:
Притиснете на иконата
за поголем формат