Наслов:

ГОДИШЊИ КОНЦЕРТ СКОПСКЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ „МОКРАЊАЦ“


Објавено на: 23.05.1936
Автор: Н.Н. (Јосип Брнабиќ)
Периодика: Вардар
Број: 817 | Страна: 4


Клучни зборови:
Вивалди Хендл Концерт Тодор Скаловски Соната Моцарт Шопен Сметана Дебиси Мокрањац

Оригинален извадок:

Притиснете на иконата
за поголем формат